Apertura


Inne marki

Kolumny podłogowe

Od czterdziestu lat Apertura proponuje melomanom z całego świata całą gamę bezkompromisowych kolumn głośnikowych.

Apertura nie wzoruje się na innych producentach, ani nie hołduje przemijającym modom. Francuscy konstruktorzy stawiają raczej na długą i żmudną pracę nad ciągłym wynajdywaniem na nowo znakomitych zestawów głośnikowych — ideału, który łączy w sobie dążenie do ambitnych celów z pięknem formy i oryginalnością projektu. W firmie Apertura podejście do tworzenia jest rygorystyczne i ożywiane ciągłą troską o wybitną jakość. Można je podsumować jako dążenie do minimalizmu, rozumianego jako minimalizację defektów. Poprawa jakości możliwa jest tylko pod warunkiem eliminacji wad.

Większość producentów dąży do tego, aby ich kolumny wybaczały jak najwięcej — dzięki temu możliwa jest łatwa adaptacja do różnych gatunków muzyki oraz do różnego rodzaju sprzętu. W rzeczywistości powinno się dążyć do czegoś wręcz odwrotnego, co jednocześnie jest zadaniem najtrudniejszym — dobre kolumny muszą zajmować się wyłącznie reprodukcją sygnału, który do nich dociera, bez dodawania własnych rezonansów, podbarwień, błędów fazowych czy opóźnień odpowiedzi impulsowych.

Aby skonstruować dobrą kolumnę trzeba osiągnąć mistrzostwo w następujących dziedzinach:
• budowa zwrotnicy
• akustyka (podejście do fal stojących, rezonansów, dyfrakcji, dyfuzji, absorpcji)
• elektromagnetyzm
• materiałoznawstwo, tłumienie wibracji
• projektowanie mechaniczne
• dynamika płynów

Apertura polega wyłącznie na najlepszych dostawcach podzespołów i materiałów. Na wszystkich etapach produkcji każdy element sprawdzany jest pod kątem zgodności z wymaganą specyfikacją. Stosowane są tylko te podzespoły, które spełniają najwyższe standardy, pozostałe są odrzucane.