Legacy


Inne marki

Kolumny podłogowe

Legacy Audio jest producentem high-endowych kolumn aktywnych i pasywnych, najwyższej jakości kolumn centralnych i efektowych do kina domowego, subwooferów, soundbarów, a także końcówek mocy, przetworników cyfrowo-analogowych i analogowo-cyfrowych oraz procesorów DSP i zewnętrznych zwrotnic aktywnych.

Od ponad trzydziestu lat firma Legacy stale dąży do perfekcji w dziedzinie reprodukcji audio. Produkty firmy nie mają sobie równych w kategoriach estetyki, jakości wykonania, właściwości brzmieniowych i technologii.

Firma została założona przez inżyniera Billa Dudlestona, który nawiązał współpracę ze stolarzem Jacobem Albrightem. Pierwszy model kolumn nosił nazwę Legacy-1. Tak, jak w przypadku wielu legend, pierwszą siedzibą firmy był garaż na środku pola kukurydzy w Illinois; wkrótce jednak dzięki wiedzy i ciężkiej pracy kolumny zdobyły uznanie audiofilów i recenzentów na całym świecie.

Legacy przywiązuje ogromną wagę do standardu wykonania. Najtańsze modele wytwarzane są z taka samą precyzją, co modele flagowe. Amerykańskie kolumny ustanawiają wzorzec odniesienia w systemach audiofilskich i instalacjach kina domowego.

Pracownicy firmy szczycą się tym, że każdą parę kolumn tworzą jak dla siebie. Kolumny Legacy mogą pochwalić się szerszym pasmem przenoszenia, mniejszymi zniekształceniami, większą skutecznością oraz lepszą niezawodnością od kolumn konkurencji.

Założyciel firmy, Bill Dudleston wypowiadał się w takich publikacjach jak Billboard, The Wall Street Journal, Stereophile, The Absolute Sound, Home Theater Magazine, czy Robb Report.

Legacy Audio produkowało głośniki dla różnych firm zewnętrznych, m.in. Arista, Sony, Universal Music Group, czy Stradivari Violin Society. Znani producenci i inżynierowie dźwięku, laureaci nagród Grammy, tacy jak Rick Rubin, Antonio L.A. Reid, Herb Powers używali sprzętu Legacy przy nagrywaniu takich artystów jak Sheryl Crowe, Johnny Cash, Tom Petty, Red Hot Chili Peppers, Mariah Carey, czy Usher. Inżynier dźwięku Steve Hoffman używał kolumn Legacy przy remasteringu nagrań Elvisa Presleya, Franka Sinatry i Nat King Cole’a.

Drzwi siedziby firmy są od początku jej istnienia otwarte dla wszystkich. Wszyscy są tu mile widziani i każdy może popatrzeć na proces produkcji kolumn Legacy oraz posłuchać jak grają.