Cammino


Inne marki

Kondycjonery i listwy sieciowe

Według pracowników Cammino nawet w obecnych czasach, po kilku dekadach rozwoju systemów odtwarzania muzyki, w dalszym ciągu można znaleźć wiele słabych punktów sprzętu Hi-Fi — aby się o tym przekonać wystarczy wsłuchać się w muzykę graną na żywo. Różnica jest ewidentna zarówno w przypadku koncertu muzyki klasycznej w prestiżowej sali, jak i muzyka grającego na ulicy. Nie chodzi jedynie o rozdzielczość barwy i liniową reprodukcję od najniższych do najwyższych częstotliwości. Bardziej istotne jest to, że muzyka na żywo jest propagowana w powietrzu we wszystkich kierunkach, a jej emocje są przekazywane słuchającym między innymi poprzez wykorzystanie ogromnej skali dynamicznej dźwięku.

Te elementy są trudne do odtworzenia w warunkach domowych, więc każdy, kto chce wsłuchać się w emocje zawarte w muzyce wykonywanej na żywo jest często zawiedziony efektami wymiany kolejnych wzmacniaczy, subwooferów, czy odtwarzaczy kompaktowych. Głównym efektem takich działań jest zmiana pewnych szczegółów reprodukcji dźwięku, jednak zasadnicze źródło niedostatków często pozostaje nietknięte.

Miłość do muzyki i poświęcenie w trzydziestoletnim poszukiwaniu jej wiernej reprodukcji sprawiły, że inżynierowie Cammino mają pełną świadomość tego jak ważnym elementem systemu Hi-Fi jest okablowanie.

Przewody Cammino są produkowane z bardzo wysokiej jakości materiałów, sama ta cecha nie jest jednak wystarczająca do uzyskania optymalnego efektu. Wszystkie typy przewodów Cammino (sygnałowe, głośnikowe i zasilające) mają identyczną konfigurację elektryczną i mechaniczną. Dzięki współdzielności budowy udało się uzyskać niespotykanie spójny przekaz emocjonalny.

Dodatkowo w szczytowych modelach zastosowana została technologia “Electromagnetic Field Tuner”, która w kombinacji z podwójnym lub potrójnym ekranowaniem oraz systemem redukcji wibracji oczyszcza sygnał elektryczny zarówno z zakłóceń zewnętrznych, jak i tych pojawiających się wewnątrz przewodu.

Przewody oraz Harmonizery zasilające marki Cammino rozwiązują fundamentalny problem systemów Hi-Fi, dzięki czemu słuchacz może bez skrępowania skupić się na muzyce i zawartych w niej emocjach.

Dzięki Cammino obecne oraz przede wszystkim przyszłe komponenty Twojego systemu będą jedynie odtwarzać i wzmacniać sygnał. Nie będą musiały preparować i poprawiać informacji zawartych w muzyce.