PS Audio


Inne marki

Kolumny podłogowe

PS Audio zostało założone w 1974 roku w Santa Maria w Kalifornii. Nazwa pochodzi od inicjałów imion założycieli – byli nimi Paul McGowan i Stan Warren. Dzisiaj firma mieści się w Boulder Colorado i kieruje nią McGowan.

PS Audio uznaje za swoją misję tworzenie takich urządzeń, które pod każdym względem byłyby najlepsze na świecie w swojej kategorii. Wszystkie produkty są oryginalnymi projektami PS Audio – opracowywane są i wykonywane od podstaw. Firma zatrudnia wiele zespołów inżynierskich zarówno w Boulder Colorado jak i w Europie. Oddzielne grupy odpowiedzialne są za sprzęt, oprogramowanie, mechanikę, kontrolę produkcji i projekt graficzny urządzeń. W czasie produkcji wykorzystywane są najnowsze technologie, a inżynieria stoi na poziomie najwyższym z możliwych.

Firma przywiązuje ogromną wagę do trwałości swoich urządzeń. Właściciele trzydziestoletnich urządzeń marki PS Audio są ciągle zadowoleni z ich zakupu. Od starego urządzenia oczekuje się dokładnie takich samych efektów brzmieniowych jak od tego, które przed chwilą opuściło fabrykę.

Brzmienie weryfikowane jest w sposób najdoskonalszy z możliwych – poprzez niekończące się odsłuchy. Poświęca się im nawet więcej czasu, niż pracy inżynierskiej. Każdy produkt musi przede wszystkim sprostać standardom pracowników firmy, a następnie porównywany jest z urządzeniami konkurencji, aby prześcignąć ją pod względem brzmieniowym. Pracownicy firmy są i muszą być zapalonymi miłośnikami muzyki, traktują zatem swoje zajęcie niezwykle poważnie.

Kolejnym celem jaki przyświeca firmie PS Audio jest tworzenie produktów atrakcyjnych cenowo. Pracownicy są zadowoleni z owocu swojej pracy dopiero wtedy, gdy jest on lepszy brzmieniowo od droższej konkurencji. Są przekonani, że high-end nie musi być wcale ekstremalnie drogi.